Teisinių situacijų duomenų bazė

EY Vedlio planą įsigiję naudotojai gali užduoti klausimus EY ekspertams ir neribotai naudotis Teisinių situacijų duomenų baze.

Kaip tai veikia?

  • Turėdami prieigą prie Teisinių situacijų duomenų bazės, galite neribotai ja naudotis - skaityti kitoms bendrovėms kylančius klausimus, nagrinėti EY ekspertų parengtus atsakymus.
  • Neradę atsakymo, galite užduoti savo klausimą;
  • Klausimus perduodame EY ekspertams, kurie parengia atsakymus pagal jūsų pateiktą informaciją;
  • Atsakymus talpiname į Situacijų duomenų bazę. Visas situacijas grupuojame į tris sritis - mokesčius, apskaitą ir teisę.

EY ekspertai EY Vedlio teikiamų paslaugų apimtyje atsako į nesudėtingus klausimus ir rengdami atsakymą vadovaujasi tik jūsų suteikta informacija, kurios teisingumo netikrina. EY neatsako už suteiktos konsultacijos praktinį pritaikymą. Detaliai EY Vedlyje teikiamų atsakymų į klausimus nuostatos aprašytos EY Vedlio taisyklėse. 

Klausimus užduoti gali tik registruoti EY Vedlio naudotojai. Prisijunkite arba registruokitės ir išbandykite EY Vedlį nemokamai.
teise_mazas

Apmokėjimas už prastovas 2021 m.

2021-02-22 Teisė
R. Žukaitė

Kokį darbo užmokestį turėtų gauti darbuotojas, esantis prastovoje?

Darbuotojo atsisakymas paaiškinti dėl pareigų pažeidimo

2021-02-17 Teisė
R. Žukaitė

Kokių veiksmų turi imtis darbdavys, jei darbuotojas atsisako pateikti pareigų pažeidimų priežastis?

Fizinio asmens nuosavybės teise valdomų akcijų pardavimo pajamų traktavimas

2021-02-14 Mokesčiai, Teisė
L. Šileikienė

Ar fizinio asmens nuosavybės teise valdomų Bendrovės akcijų pardavimas turės įtakos Bendrovės nuosavam kapitalui?

Dokumentų formos subsidijoms gauti

2021-02-03 Teisė
R. Žukaitė

Kokius dokumentus riekia pateikti Užimtumo tarnybai, jei prastova paskelbta 2021 m.?

Apyvartos sumažėjimo skaičiavimas vienkartinei subsidijai gauti

2021-02-02 Teisė
L. Šileikienė

Kaip turi būti apskaičiuojamas apyvartos sumažėjimas 2020 11 01 - 2021 01 31 laikotarpiu?

Darbo užmokesčio sumažinimas iš anksto nepranešus

2021-01-25 Teisė
R. Žukaitė

Ar gali darbdavys iš anksto nepranešęs sumažinti darbo valandinį atlygį?

Darbo sutarties vykdymo sustabdymas dėl pilnai neišmokėto darbo užmokesčio

2021-01-20 Teisė
R. Žukaitė

Ar pagal DK 50 str. darbuotojas gali neatlikti darbo funkcijų, jei darbdavys pilnai neišmokėjo sulygto darbo užmokesčio?

Atlyginimas už papildomą darbą gretinant funkcijas

2021-01-18 Teisė
R. Žukaitė

Papildomo darbo gretinant funkcijas (neviršijant nustatytos darbo laiko trukmės) įforminimas ir apmokėjimas

Prastovų skelbimas ir subsidijų mokėjimas trumpai bendrovėje dirbantiems darbuotojams

2021-01-13 Teisė
R. Žukaitė

Ar galima skelbti prastovą nuo 2021 m. sausio mėn. 3 d. darbuotojui, jei jis įdarbintas 2020 m. gruodžio 1 d.?

VDU apskaičiavimas darbuotojams, kuriems taikomas suminės darbo laiko apskaitos režimas

2021-01-13 Teisė, Apskaita
M. Veržbickij

Kaip apskaičiuoti atostoginius darbuotojams, dirbantiems pagal suminę darbo laiko apskaitą?

COVID-19 testo išlaidų kompensavimas vykstant į komandiruotę

2021-01-11 Mokesčiai, Teisė
R. Žukaitė

Ar darbdavys privalo padengti komandiruojamo darbuotojo COVID-19 testo išlaidas?

Kasmetinių atostogų suteikimas dirbant pagal suminę darbo laiko apskaitą

2021-01-06 Teisė
M. Veržbickij

Ar gali darbdavys ir darbuotojas tartis dėl kasmetinių atostogų paskaidymo laikotarpiais ne ilgesniais nei 5 d. d.? Kaip turėtų būti surašomas prašymas kasmetinėms atostogoms?

Nekonkuravimo susitarimo punktas darbo sutartyje

2021-01-04 Teisė
R. Žukaitė

Ar Darbdavys privalo mokėti nekonkuravimo išmoką, jei darbo sutartyje yra punktas, draudžiantis pervilioti Darbdavio esamus bei potencialius klientus bei darbuotojus dirbti kitose įmonėse?

Atostogų apmokėjimas dirbant papildomą darbą

2020-12-28 Teisė
R. Žukaitė

Kaip turėtų būti apskaičiuojama kompensacija už nepanaudotas atostogas, jeigu darbuotojas dirbo papildomą darbą laisvu nuo pagrindinio darbo metu?

Darbuotojo supažindinimas su dokumentais, kai dirbama nuotoliniu būdu

2020-12-21 Teisė
R. Žukaitė

Kaip nuotolinio darbo atveju tinkamai darbuotojus supažindinti su darbo dokumentais ir organizuoti pasirašymą?

Darbo sutarties nutraukimas nepasibaigus darbuotojo bandomajam terminui

2020-12-16 Teisė
R. Žukaitė

Kaip turėtų būti nutraukiama darbo sutartis, jei nepasibaigus darbuotojo bandomajam terminui darbdavys nusprendžia, kad darbuotojas nėra tinkamas darbui, dėl kurio sudaryta darbo sutartis?

EY Vedlys tai puikus ir patogus naujienų portalas, kuriame galima lengvai ir greitai rasti informaciją apskaitos, mokesčių, teisės klausimais vienoje vietoje. Labai džiugu, kad portale galima rasti daug informacijos įvairiomis temomis. Taip pat dėkojame už greitą ir aiškų atsakymą į pateiktą užklausą. Puiki galimybė peržiūrėti seminarų įrašus, jei negali sudalyvauti tiesiogiai seminare. EY Vedlys tikras kasdieninis pagalbininkas iškilus klausimui, ar tiesiog norint greitai ir lengvai rasti reikiamos naujausios ir aktualiausios informacijos. Ačiū Jūsų profesionaliai komandai!
logo_cola
Daiva Diržinauskienė, Baltijos mokesčių ir apskaitos vadovė

UAB „Coca-Cola HBC Lietuva“

Visa svarbiausia finansinė ir teisinė informacija vienoje vietoje, didžiulė bazė, nuolatiniai atnaujinimai, seminarai, praktiniai patarimai ir aktualijos. Su EY Vedlio pagalba tiesiog neįmanoma praleisti svarbiausių naujienų. Labai patogu ir paprasta naudotis.
logo_cityservice
Mark Eljašov, Buhalterijos padalinio vadovas

UAB „City Service“

EY Vedlyje visada galima rasti atsakymus į iškilusius klausimus. Labai naudingi nemokami el. seminarai. Rubrikoje „Situacijos“ galima rasti atsakymus į klausimus pagal atskiras sritis (mokesčių, apskaitos, teisines). Tai yra labai patogu paieškai.
lifosa_logo
Regvita Ivanovienė, Finansų direktorė

AB „Lifosa“

EY Vedlio paslaugomis naudojamės jau antrus metus. Antrųjų metų prenumeratą pasirinkome, nes įvertinome, kad mūsų įmonei tikrai yra nauda. Esame pasinaudoję paklausimų galimybe tiek mokesčių, tiek apskaitos klausimais – atsakymai buvo išsamūs ir profesionalūs ir padėjo priimant sprendimus.Taip pat teko pasinaudoti skaičiuoklių funkcionalumu. Labai gerai vertinu el. seminarus aktualiomis temomis – būtent temų aktualumas ir praktiškumas labai didelis privalumas. Teigiamai vertinu ir EY gaunamą naujienlaiškį, kuriame galima matyti naują ir aktualią mokestinę, apskaitinę ar teisinę informaciją. Apibendrinant – EY Vedlys – labai praktiškas ir paprastas įrankis, kur vienoje vietoje galima rasti ar gauti apskaitinę, mokestinę ir teisinę informaciją iš kompetetingų šaltinių.
logo_cgates_1
Arūnas Katinas, Vyr. buhalteris

UAB „Cgates“

Dėkoju EY vedlio komandai už kokybišką turinį, aktualias temas bei ekspertines žinias, taip svarbias vertinant ir užtikrinant įmonei tinkamiausius apskaitos sprendimus.
veikmes%20statyba
Renata Baliūnaitė, Vyr. buhalterė

UAB „Veikmės statyba“

EY Vedlį naudojame neseniai. Esame apskaitos ir audito paslaugas teikianti įmonė, todėl yra svarbu, kad randame naudingos informacijos apskaitos, audito bei teisiniais klausimais vienoje vietoje. Pastoviai peržiūriu video seminarus. Pastaruoju metu domina seminarai ir kiti klausimai apie SAF-T rinkmenos ruošimą ir malonu EY Vedlys dažnai rašo šia tema.
logo_apskaita%20ir%20turtas
Rima Grudulienė, Direktorė

UAB „Apskaita ir turtas“

Kodėl man patinka EY Vedlys? Visų pirma, dėl to, kad atsakant į paklausimus nežiūrima vien tik į vieną įstatymą, bet apimami ir mokesčių įstatymai, civilinis kodeksas ir kt. teisės aktai, kurie gali turėti įtakos situacijai, todėl pateikiami atsakymai yra visapusiški. Be to, operatyviai reaguojama į įvairias teisės aktų naujienas ir realias situacijas šalyje. Pastoviai organizuojami seminarai, kuriuos galima peržiūrėti vaizdo įrašuose.
logo_fertex
Olga Naumova, Vyr.buhalterė

UAB „Ferteksos Transportas“

EY Vedlį atradau prieš pusę metų. Naudoju portalą gilinti žinias, detalizuotis įstatymų vingrybėse, kai galimas dviprasmiškas traktavimas. Labai patogu, nes EY Vedlio komentaruose ir video medžiagoje konsultantai pateikia trumpą, aiškų ir profesionalų paaiškinimą. Taip taupau savo laiką, neieškodama įvairių išaiškinimų, komentarų ir praktikos internete ar įstatymų komentaruose. Taip pat patinka paskaityti ir paklausyti komentarus, tiesiogiai nesusijusius su dabartinės veiklos poreikiais, akiračiui praplėsti, susivokti kitų įmonių veiklos specifikoje ir problematikoje. Platesnis požiūris padeda bendraujant su klientais lengviau suvokti jų reikalavimus ir galimybes rasti abiem pusėm tinkamą sprendimą.
logo_avis_litdeal
Giedre Zaleniakaite, CFO

UAB „Litideal“