SAF-T

Kas yra SAF-T?

Mokesčių administratoriaus taikomi pažangūs kontrolės ir duomenų apdorojimo metodai privertė suklusti jau ne vieną bendrovę. Didieji mokesčių mokėtojai apskaitos dokumentų duomenis standartinėje apskaitos duomenų rinkmenoje (SAF-T) turi būti pasirengę teikti jau nuo 2017 m. Tuo tarpu nuo 2020 m. sausio 1 d. prievolė būti pasirengus teikti SAF-T rinkmeną tapo aktuali jau beveik kiekvienai Lietuvos bendrovei.

Kokybiškos SAF-T rinkmenos parengimas – rimtas iššūkis tiek vadovams, tiek už apskaitą ir finansus ar IT atsakingiems darbuotojams.

 

Kodėl SAF-T yra svarbu?

Vertinant tai, kad pagal pareikalavimą SAF-T rinkmena turėtų būti pateikiama VMI prie FM per tikrai trumpą 10 dienų terminą, SAF-T reikalavimui yra būtina ruoštis atsakingai ir tą daryti iš anksto. Pasirinkimo teikti ar neteikti apskaitos duomenis SAF-T rinkmenoje – nėra. Už SAF-T reikalavimo nevykdymą ar netinkamą vykdymą yra numatyta ne tik administracinė atsakomybė, tačiau kyla ir rizika prarasti patikimo mokesčių mokėtojo statusą.

Planuoja atlikti 4000 patikrinimų per metus

 

Kaip EY SAF-T komanda gali jums padėti?

Matydami mūsų klientų poreikius ir tai, kad SAF-T reikalavimas iki pat dabar vis dar kelia daugybę klausimų, mes atsižvelgiame į kiekvieno kliento situaciją ir teikdami SAF-T konsultacines paslaugas padedame tinkamai pasirengti šiam sudėtingam reikalavimui. Dirbdami kartu mes užtikrinsime, kad SAF-T reikalavimui būsite pasirengę tinkamai ir laiku bei būsite ramūs dėl duomenų kokybės.

Siekdami užtikrinti, kad visi mūsų klientai, nepriklausomai nuo jų naudojamos apskaitos sistemos, turėtų galimybę parengti kokybišką ir naujausius teisės aktų reikalavimus atitinkančią SAF-T rinkmeną, tarptautinė EY IT ir mokesčių ekspertų komanda sukūrė išskirtinį SAF-T rinkmenos parengimui skirtą įrankį – EY SAF-T LT generatorių.

Be to, vertinant tai, kad mokesčių administratorius SAF-T rinkmeną naudos patikrinimų metu, rekomenduojame patikėti SAF-T rinkmenos analitiką mūsų tiesioginių ir netiesioginių mokesčių ekspertams ir įsitikinti, kad turima SAF-T rinkmena neturi klaidų, yra kokybiška, o automatizuotų testų pagalba identifikuota mokestinė rizika – suvaldyta.

 

Kodėl verta rinktis EY SAF-T komandos paslaugas?
 

  • Teikiame pilnos apimties SAF-T paslaugas: nuo atsakymų į iškylančius klausimus iki pilnos analitikos.
  • Vertiname ne tik SAF-T rinkmenos techninę kokybę, bet ir turinį.
  • Patyrusios mokesčių ekspertų komandos pagalba įvertiname ir identifikuojame ne tik mokestines rizikas, bet ir galimus sutaupymus.

 

Turite klausimų? Susisiekite

Irmantas Misiūnas
Irmantas Misiūnas
EY Mokesčių praktikos partneris
+370 685 32006
Irmantas.Misiunas@lt.ey.com
Milda Pociūnienė
Milda Pociūnienė
Darbo grupės vadovė
+370 685 29477
Milda.Pociuniene@lt.ey.com