Nuotolinis darbas: nauja realybė ir jos iššūkiai

2020-11-09 Teisė
nuotolinis darbas, darbo kodeksas, darbuotojai, darbdavys, kompensacija
El. seminaro vedėjai
Rūta Žukaitė
Augustė Žėkaitė

El. seminare advokatė Rūta Žukaitė ir advokato padėjėja Augustė Žėkaitė aptarė praktines problemas, susijusias su darbo organizavimu nuotoliniu būdu, apžvelgė, kokią įtaką perėjimas prie nuotolinio darbo turi darbuotojo ir darbdavio santykiams, kaip naujai apsibrėžti darbuotojo ir darbdavio bendradarbiavimo modelius.


Nuotolinis darbas netikėtai ir greitai tapo įprastine darbo organizavimo forma, kuri daugelyje įmonių jau spėjo sėkmingai įsitvirtinti.

Dar ne vėlu darbdaviams peržiūrėti, ar visi su nuotolinio darbu susiję klausimai atsakyti, tinkamai įforminti ir iškomunikuoti darbuotojams. EY teisininkės patars, kaip reikėtų spręsti kitus, diskusinius, vieno teisingo atsakymo neturinčius, nuotolinio darbo organizavimo aspektus ir atsakys į užduotus klausimus.

El. seminaro metu aptartos praktinės situacijos:

  • kas ir kaip kontroliuoja nuotoliniu būdu dirbančio darbuotojo darbo ir poilsio laiką?
  • kas atsakingas už nuotolinio darbo metu įvykusius nelaimingus atsitikimus?
  • ar darbdavys privalo padengti darbuotojo išlaidas, padidėjusias dirbant nuotoliniu būdu?
  • ar darbuotojo savarankiškumo lygis, kylantis nuotolinio darbo metu, keičia įprastinę darbo santykių šalių pusiausvyros (pavaldumo) sampratą ir kaip suvaldyti su tuo susijusias rizikas?
  • kaip nuotolinio darbo metu pasirūpinti kibernetiniu saugumu bei apsaugoti konfidencialią darbdavio, jo kliento informaciją?