Individualios veiklos ir žemės ūkio veiklos pajamos

Sumokėjimas Deklaravimas

Mėnesinę PSD įmoką asmuo moka kas mėnesį iki paskutinės mėnesio dienos. 
Asmuo gali skaičiuoti ir mokėti socialinio draudimo įmokas avansu kartą per mėnesį, ne vėliau nei iki einamojo mėnesio paskutinės dienos.
Socialinio draudimo įmokas (sumokėtų įmokų ir mokėtinų įmokų sumų skirtumas), kai jų bazė priklauso nuo asmens pajamų, gautų praėjusiais metais, asmuo sumoka iki metinės pajamų mokesčio deklaracijos pateikimo VMI termino paskutinės dienos.

Asmuo, kuris verčiasi individualia veikla, SAV pranešimą už einamąjį mėnesį teikia iki kito mėnesio 15 dienos, jei VSD įmokas apskaičiuoja ir moka avansu.
Jei SAV pranešimai nebuvo teikti, asmuo teikia SAV pranešimą kalendoriniams metams pasibaigus, ne vėliau kaip per 10 dienų iki metinės pajamų deklaracijos pateikimo VMI termino dienos.

 


Klausiate - atsakome

Ar užsienyje individualią veiklą vykdančio asmens pajamos, gautos Lietuvoje, apmokestinamos Lietuvoje?

prieš 5 d. Mokesčiai
S. Pocevičiūtė

Ar Bendrovei Lietuvoje, įsigijusiai paslaugas iš užsienyje individualią veiklą vykdančio asmens, kyla mokestinės prievolės Lietuvoje?

Kontroliuojamo užsienio vieneto pajamų įtraukimas į pozityviąsias pajamas

2021-10-13 Mokesčiai
S. Pocevičiūtė

Kokios nuolatinio Lietuvos gyventojo pajamos iš tikslinėje teritorijoje įregistruotos kontroliuojamos įmonės akcijų įtraukiamos į jo pozityviąsias pajamas?

Pagalbos priemonės gyventojui, nesumokėjusiam GPM už 2020 m.

2021-10-13 Mokesčiai
L. Šileikienė

Ar jau vykdomi išieškojimai ir skaičiuojami delspinigiai už nesumokėtą GPM, kuris buvo deklaruotas GPM311 deklaracijoje už 2020 m.?

Dividendų, gautų iš kontroliuojamo užsienio vieneto, apmokestinimas

2021-10-06 Mokesčiai
S. Pocevičiūtė

Kaip apmokestinami nuolatinio Lietuvos gyventojo gauti dividendai iš kontroliuojamo užsienio vieneto, kuris įregistruotas tikslinėje teritorijoje?